Projektai

PROJEKTAS „PAŽINK VALSTYBĘ" 

Projektą organizuoja UPC ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Jame dalyvauja per 100 Lietuvos mokyklų, tame tarpe ir Plungės „Saulės" gimnazijos Ia ir Ib klasės mokiniai. Projekto tikslas - susipažinti su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas bei rasti problemų sprendimo būdus.
Tai puikus pavyzdys kaip galima suvienyti mokytojų ir mokinių jėgas, siekiant bendrų tikslų. „Saulės" gimnazijai atiteko švietimo sritis, todėl analizuojant problemas susijusias su švietimo sritimi, vyko susitikimas su mokytojais, kurie priklauso gimnazijos veiklos kokybės įsivertinimo grupei. 2018 m. spalio 30 d. į gimnaziją buvo atvykę svečiai iš Plungės rajono savivaldybės švietimo kultūros ir sporto skyriaus. Susitikimo metu vyko diskusija apie Plungės „Saulės" gimnazijos švietimo problemas. 

 

„Erasmus+" galimybės: tarptautinis projektas „Susidomėję matematika" („Hooked on Mathematics") 

Spalio 21-27 dienomis Plungės „Saulės" gimnazijoje vyko „Erasmus+" 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projekto partnerių susitikimas.

Projektą „Susidomėję matematika" (Hooked on Mathematics") koordinuoja Plungės „Saulės" gimnazija, o jame dalyvauja šešių šalių mokyklos. Tad į pirmąjį projekto partnerių susitikimą atvyko po du mokytojus iš Belgijos, Bulgarijos, Italijos, Rumunijos ir Turkijos.
Matematiką daugelis laiko sudėtingu ir nepatraukliu mokymosi dalyku ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Šio dalyko įvertinimai dažniausiai yra žemesni, mokiniai stokoja motyvacijos, nemato praktinio sudėtingų temų pritaikymo gyvenime. Tačiau matematikos mokymasis yra labai svarbus mokinių ateičiai- jų karjerai ir asmeniniam tobulėjimui- visose šalyse. Matematika ugdo loginį ir kritinį mąstymą, ruošia rimtų problemų sprendimui gyvenime, moko susikaupimo ir atkaklumo. Juk tie, kurie turi kantrybės ilgai spręsti įmantrius uždavinius, mokydamiesi matematikos, sugeba kantriai dirbti ir surasti sprendimus sudėtingose gyvenimo situacijose.
Skaičiai, formulės ir geometrinės figūros supa mus, o jų ryšys su kitais mokomaisiais dalykais akivaizdus. Tad matematiniai įgūdžiai yra būtini norint sėkmingai mokytis daugelio dalykų. Projektu sieksime, kad mokiniai neabejotų tuo. Visi dalyvaujantys mokytojai nori rasti inovatyvių ir patrauklių būdų sudominti mokinius matematika, įtraukti juos į naujas motyvuojančias veiklas, integruoti matematiką su kitais dalykais ir mūsų aplinka bei praktiniu gyvenimu. Projekte numatyta daug veiklų, o viena svarbiausių - tris kartus per mėnesį vyksiantis matematikos modulis anglų kalba gimnazijos pirmokams, pavadintas „Įdomi matematika" (taikysime CLIL). Šių pamokų turinys bus labai panašus visose projekto šalyse. Pamokas ruoš ir įgyvendins visų projekte dalyvaujančių mokyklų mokytojai.
Tikime projekto pridėtine verte, džiaugiamės suinteresuotais partneriais, akademine gimnazijos bendruomene, Plungės rajono savivaldybės skatinimu ir palaikymu. Pokyčiai jau vyksta - Italijos ir Turkijos mokyklos išreiškė norą vykdyti mokinių mainus už projekto ribų, kai kurie mūsų mokytojai žada pradėti mokytis ar tobulinti anglų kalbą, atviroje CLIL pamokoje su svečiais kartu grupėje dirbę mokiniai būtinai nori išsiaiškinti jų užrašytą nežinomą formulę. Partneriai liko sužavėti Lietuva – lietaus žeme, nors dalykinis susitikimas, mokymasis vieni iš kitų ir kryptingas dalyvavimas edukacinėse programose vyko labai lietingą savaitę – pastarieji žada čia apsilankyti su šeimomis ar draugais.

Projekto koordinatorės
Plungės „Saulės" gimnazijos mokytojos
Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė


Pamokų laikas

Pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais
PAMOKA PRASIDEDA BAIGIASI
1 8:00 8:45
2 8:55 9:40
3 9:50 10:35
4 10:55 11:40
5 12:00 12:45
6 12:55 13:40
7 13:50 14:35

• 3-ios pamokos metu valgo TIK 1-4 klasių mokiniai
• Po 3-jų pamokų valgo tik I ir II gimnazinių klasių mokiniai
• Po 4-ių pamokų valgo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai
• Po 5-ių pamokų valgo mokytojai pirmumo teise


Antradieniais
PAMOKA PRASIDEDA BAIGIASI
1 8:00 8:45
2 8:55 9:40
Klasės valandėlė 9:45 10:15
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
6 13:25 14:10
7 14:20 15:05

• 3-ios pamokos metu valgo TIK 1-4 klasių mokiniai
• Po 3-jų pamokų valgo tik I ir II gimnazinių klasių mokiniai
• Po 4-ių pamokų valgo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai
• Po 5-ių pamokų valgo mokytojai pirmumo teise

2% parama gimnazijai

2% parama gimnazijai

Facebook